Motel 6-Stephenville, TX

Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Motel 6-Stephenville, TX
$$$$

Beskrivelse

Motel 6-Stephenville, TX er et 2-stjernet sted som har en udendørs pool, et picnicområde og et mødelokale. Det tilbyder Wi-Fi i offentlige områder, parkering på stedet og en sæsonåben udendørs pool.

Beliggenhed

Det ligger 148 km fra Abilene. Derudover ligger Grace Fellowship Church inden for gåafstand fra stedet.

Et busstoppested kan nemt nås.

Værelser

Hotellet tilbyder 60 værelser, som er udstyret med klimaanlæg med individuel styring, kabel-tv og kaffe- og tefaciliteter. Nogle enheder har by udsigt. Hver af dem har et privat badeværelse.

Mad og drikke

Der er også en snack bar.

Services

Et hjælpsomt personale på Motel 6-Stephenville, TX gør gæsternes ophold behageligt.

Fritid og erhverv

For at nyde dit ophold tilbydes der faciliteter såsom et picnicområde, underholdningsaktiviteter og grilludstyr.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 15:00-23:59
indtil 11:00
Faciliteter
Der er ingen parkering.
Der er gratis Trådløst internet offentlige områder.
Anden information
Kæledyr
Kæledyr er tilladt ved forespørgsel.
Bygning
Renoveringsår:2012
Antal værelser:60
Tidligere navn
Magnuson Hotel
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Værelse med en kingsize-seng
  • Værelsesstørrelse:

    19 m²

  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
  • Brusebad
  • Badekar
Værelse med en queensize-seng
  • Værelsesstørrelse:

    19 m²

  • Sengemuligheder:
    2 King Size Beds
  • Brusebad
  • Badekar
Værelse med en kingsize-seng handicapvenlig
  • Værelsesstørrelse:

    19 m²

  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
  • Brusebad
  • Klimaanlæg
Vis 1 flere værelsestyperMindre

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

Gratis WiFi

Gratis Wi-Fi på offentlige områder

Parkering
Bagageopbevaring
24-timers service

24-timers Reception

Mad/ Drikke

Snackbar

Adgang for rullestole

Adgang til kørestol

Dyr tilladt

Kæledyr tilladt

Aircondition

Klimaanlæg

Middagsfaciliteter

  • Snackbar

Mødefaciliteter

  • Møde-/ banketfaciliteter

Fritidsfaciliteter

  • Grillfaciliteter

Værelsesfaciliteter

  • Klimaanlæg
  • Varme
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Motel 6-Stephenville, TX

💵 Laveste værelsespris <br /> 310 DKK
📏 Afstand til centrum 1.4 km
🗺️ Beliggenhedsvurdering 6.0

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
701 East South Loop, Stephenville, Texas, USA, 76401
Se på kort
701 East South Loop, Stephenville, Texas, USA, 76401
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Kirke
Grace Fellowship Church
530 m
Restaurant
Castillo's Restaurant
10 m
Restaurant
Hard Eight BBQ
1.6 km

Anmeldelser om Motel 6-Stephenville, TX

6.3 /10
Godt
286 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Skriv en anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål om Motel 6-Stephenville, Tx

Hvilke attraktioner kan vi besøge under vores ophold i det Motel 6-Stephenville, TX hotel?
Du kan besøge de højt vurderede vartegn, såsom Stephenville Historical House Museum samt Stephenville City Park, der er placeret henholdsvis kun 25 og 15 minutters gang fra det Motel 6-Stephenville, TX hotel.
Kan vi parkere vores bil på det 2-stjernede Motel 6-Stephenville, TX hotel?
Ja, det 2-stjernede Motel 6-Stephenville, TX hotel tilbyder en parkeringsplads på stedet.
Hvad er vores spisemuligheder under opholdet i et Motel 6-Stephenville, TX hotel?
Desværre har et Motel 6-Stephenville, TX hotel ikke har restauranter på stedet, men gæster kan spise i Hard Eight Barbeque og Jake and Dorothy's Cafe som ligger 20-minutters gang fra hotellet.
På hvilket tidspunkt kan jeg tjekke ud på Motel 6-Stephenville, TX hotel?
På Motel 6-Stephenville, TX hotel kan du tjekke ud fra 11:00 til 11:00.
Hvor meget koster et værelse på hotellet?
Prisen for et værelse i hotellet starter ved 48$.
Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige i Stephenville hotellet?
Hos Stephenville hotellet kan man betale med Visum, Mastercard og American Express.
Hvilken slags værelser tilbyder det Motel 6-Stephenville, TX?
Sådanne værelsestyper som Værelse med en kingsize-seng, Fire mands værelse og Værelse med en queensize-seng er tilgængelige på det Motel 6-Stephenville, TX.
Hvilke faciliteter er inkluderet i værelserne på det 2-stjernede Motel 6-Stephenville, TX?
De fleste værelser på det 2-stjernede Motel 6-Stephenville, TX inkluderer gratis Wi-Fi, kabel-tv og et fladskærm.
Er der en pool på det Motel 6-Stephenville, TX hotel?
Ja, du vil finde en sæsonåben udendørs pool på det Motel 6-Stephenville, TX hotel.
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse